Omlouváme se za prodloužení omezeného provozu naší prodejny v Žebráku. E-shop funguje ve standardním provozu.
Výdej objednávek je v době: Po-Pá 7:00 - 16:00 a So 8:30 - 12:00  Více zde.
Menu
Domů Přírodní péče o kopyta

Přírodní léčba hniloby kopyt

Hniloba kopyt spočívá v rozvoji škodlivých mikroorganismů (bakterií a plísní) na základě jiných faktorů, jakými jsou např. zhoršená kvalita rohoviny, špatná údržba a čištění kopyt, chybné úpravy kopyt, vrozené abnormality, nedostatek pohybu, nedostatečná zoohygiena. Z rohoviny se tak stává měkká až mazlavá hmota, ve které se mikroorganismy dále množí. Pro kopyta náchylná k hnilobě není zejména blátivé počasí to pravé. Věnujte čas prevenci… a když už vašeho koně tato nepříjemnost postihne, buďte připraveni – třeba i s přípravky AROMAFAUNA.


Rozlučte se s hnilobou kopyt!

Směs éterických olejů z tymiánu, čajovníku, levandule či zeravu zajišťuje působení proti širokému spektru bakterií. Laboratorně potvrzen byl i účinek proti plísním a kvasinkám, které se uplatňují při hnilobě i nemoci bílé čáry. Hřebíčkový olej navíc působí místně proti bolesti. Přítomny jsou také vitamíny, které mají řadu pozitivních vlastností (působí např. antioxidačně). Účinnost přípravků byla ověřena i „v terénu“ řadou chovatelů a ve spolupráci s veterinárními lékaři, kteří přípravky ocenili i u chronických a na předchozí léčbu nereagujících hnilob. Přípravky jsou určeny nejen pro koňská kopyta, využít je samozřejmě lze i při péči o paznehty skotu, ovcí a koz.

HOOFINOL RAPID – lihový přípravek s širokým spektrem účinku určený k desinfekci kopyt, použitelný k denní péči. Osvědčil se u kopyt trpících hnilobou. Při akutní „vlhké“ hnilobě dochází během několika dní k zasušení a zastavení procesu změny rohoviny. Vhodná je následná kombinace s HOOFINOL CARE a HOOFINOL BALM. 

HOOFINOL CARE – přípravek hustší konzistence v dávkovacím aplikátoru je vhodný pro péči o kopyta trpící hnilobou. Po očištění a odstranění změněné rohoviny aplikujeme do kopytní rýhy. Díky lanolinu do postižené oblasti neproniká vlhkost a dobře se uvolňují účinné molekuly přítomných éterických olejů. Zpočátku používat 1x až 2x denně, později obden. V případě potřeby zabandážujte. Přípravek se velmi osvědčil i při ošetřování podlomů či jiných ran (a to nejen na končetinách), při ošetření kůže kolem korunky a na patkách a při ošetřování suchých kopyt. Využijete jej i jako jedno z opatření při nemoci bílé čáry. 

HOOFINOL BALM – řidší přípravek pro denní péči o kopytní stěnu, zlepšuje stav rohoviny a pružnost, chrání proti vysychání a praskání. Éterické oleje působí preventivně proti rozvoji bakterií či plísní. 

FAUNA DESINF  – lihový desinfekční přípravek s laboratorně prokázaným širokým spektrem účinku. Vhodný je nejen na kopyta, ale i pro běžnou desinfekci chovatelských pomůcek. 

Přípravky je také možné koupit ve výhodné sadě.

Nezapomínejte však, že je vždy potřeba zaměřit se na primární příčinu potíží s kopyty a taktéž provést jejich odpovídající úpravu, odstranit změněnou rohovinu či využít podkovářské práce. Přípravky aplikujte na omytá, očištěná a osušená kopyta. 
 

Proč právě AROMAFAUNA?

  • Produkty jak pro denní péči, tak pro kopyta trpící hnilobou
  • Příjemná konzistence pro aplikaci
  • Složení není toxické pro lidi ani zvířata, nehrozí nebezpečí při pozření
  • Přípravky ani při časté aplikaci u koní s opakující se hnilobou kopyt nezatěžují metabolismus, složky nejsou škodlivé
  • Vhodné i pro péči o podlomy
  • Obsažené éterické oleje mají repelentní účinky – uleví zířeti od hmyzu
  • Složky se širokým spektrem účinku (proti bakteriím, plísním, kvasinkám)
  • Následná spokojenost chovatelů se stavem kopyt

 
Tyto stránky používají cookies. Setrváním na stránkách s tímto souhlasíte. Více informací